gototopgototop
Інформація на цьому сайті не оновлюється!
Відвідайте наш новий сайт

НАШІ ПАРТНЕРИ

ОБИРАЙ ЯКІСНУ ОСВІТУ!

Новини Osvita.ua

Будь-ласка, забеспечте доступність Кеш-директорії для запису.
Виховуємо громадянина – патріота України Друк e-mail
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 

Жовтень дуже багатий на свята, а зокрема, патріотичні: це свято Покрови – захисниці козацтва і УПА, віднедавна і Свято захисника Вітчизни. “Виховуємо громадянина  - патріота України” – під такою назвою проходить і Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек.

У моїх руках дуже сильна зброя – слово, книга і через неї ми виховуємо справжнього українця. Ото ж я хочу познайомити Вас із постійно діючою виставкою “Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе”.(В.Симоненко). Тут можна переглянути фото з часів Майдану, зокрема: школяра з будівельною каскою на голові та дерев’яним щитом у руках, що без дозволу батьків йде на барикади боронити Україну; “Погляд епохи” очима фотокора Сергія Кравченка; поезії Майдану Світлани Богдан, Олени Максименко, Остапа Сливінського. Ці світлини були надруковані в журналі для підлітків “Однокласник”.

Також можна ближче познайомитись із справжніми героями – учасниками АТО, з батальйонами, які довший час знаходились на передовій. Треба тільки відкрити буклет “У війні за Україну” Романа Кошулинського і подивитись в очі бійців. Вони розкажуть багато більше ніж слова.

Маленька частинка поезії Майдану зібрана у збірнику “Майдан. Революція гідності”. Випуск присвячується світлій пам’яті Небесної Сотні.

Хочу звернути увагу на збірку вибраних поезій “Любімо отчий край” нашої місцевої поетеси Людмили Ржегак. Цю книжечку вона подарувала читачам нашої бібліотеки.

Та особливу увагу я хочу звернути  на книжечку під дуже незвичною назвою “Осінь в камуфляжі”. Це збірка поезій для воїнів АТО. Її подарувала бібліотеці гімназії одна із авторів, червоноградська поетеса  Галина Яковлєва. Дуже цікава історія виникнення книжки. Таїсія Цибульська, поетеса з м. Кременчук Полтавської області, поділилась в соціальних мережах ідеєю створення збірки поезій  для воїнів АТО, щоб могли вони в важкі хвилини війни взяти і прочитати вірш, який зігріє їх душу.  Цю ідею підтримала дружна спільнота поетів з усіх куточків України (31 автор). Як і в житті, у збірці “Осінь в камуфляжі” поєдналися: радість і сум, любов і ненависть, відчай і надія. Це не просто вірші. Це згусток живої енергій, сформований із творчих енергій авторів, що втілився в книгу. Кожен ділиться тим, що було посіяне, мов озимина тривожної осені 2013-го. Тим, що не вимерзло серед холоду зими і дало сходи весною 2014-го. Що пекло у серцях і тяглося до Неба під гарячим літнім сонцем, та рясно й болісно зродило восени… ця осінь не схожа на ті, що були досі. Вона особлива. Осінь у камуфляжі…

І на закінчення хочу прочитати рядочки автора ідеї, пані Таїсії: “Важко писати про війну, важко підбирати рими до слів “біль”, “ненависть”, “сльози”, “кров”… Але прийде час, коли осінь скине свій камуфляж, сяде в затишне крісло і читатиме вірші.  А поети підбиратимуть  рими лише до слів “кохання”, “щастя”, “краса”… так буде завтра.”

І на книжковій викладці під назвою “Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе” на вас завжди чекає “Осінь в камуфляжі”.

З повагою завідувач бібліотеки Кус І.Б.

 

© Кривецький І.О., 2012-2016. ВСІ ПРАВА ЗБЕРЕЖЕНО. При використанні матеріалів посилання на сайт обов'язкове!

RocketTheme Joomla Templates
Яндекс.Метрика